Pierwszy Girls Rock Camp: Kraków 23-28 luty 2015 r.

Miejsce campu: Salki na zjeździe, ul. Na Zjeździe 8, Kraków.

 

Ekipa  – I Karioka Girls Rock Camp


Organizatorki

  Anna Chęć                    Alina Kula                 Ewa Langer
Anna4.1Alina4.1Ewa4

 

 

 

 

 

 

 

Nauczycielki
Amina

 

 

 

Amina Dargham – gitara
Ur. 28.04.1981. Miłośniczka muzyki od klasyki po klasykę rocka i dalej….absolwentka konserwatorium muzycznego
o profilu gitary klasycznej w Bejrucie. Gitarzystka zespołu Translola.

 

 

 

 

 

nela

 

Nela Gzowska – bas
Gitarzystka i basistka związana z takimi zespołami jak Kobiety i The Shipyard. Przez dwa lata mieszkała w Londynie, gdzie współpracowała z projektem Girls Rock UK. Obecnie mieszka w Warszawie i udziela lekcji gry na gitarze i basie. Z Kobietami nagrała 3 płyty: “Amnestia” (2007), “3City Big Beat” (2009), “Mutanty” (2011). Płyta “Amestia” otrzymała nominację do Paszportów Polityki 2007 w kategorii Muzyka Popularna. Razem z zespołem wystąpiła na OFF Festivalu, Openerze oraz festiwalach zagranicznych. W 2010 Kobiety wystąpiły w Teatrze Wybrzeże, wykonując piosenki z repertuaru Kurta Weilla i Bertolda Brechta w spektaklu pt. “Rechot Brechta”. Z zespołem The Shipyard nagrała „We Will Sea” (2012) oraz „Teleportacja/Święto Strachów” (2013).

 

 

 

beata polak

 

 

Beata Polak – perkusja
absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu, kierunek: perkusja. Grała m.in w Armii, 2 Tm 2,3, Arce  Noego, Mister zUB. Obecnie perkusistka Wolf Spider.

 

 

7

 

 

Paulina Bisztyga – wokal
Pieśniarka, autorka tekstów. Prowadzi muzyczne audycje w Radiu Kraków, oraz kierowniczka Off Radia Kraków. Współorganizatorka Festiwalu Kobieca Transsmisja.

 

 

 

 

 

Wolontariuszki nauczycielek

asia

 

 

Asia Mazurek – bas
Była gitarzystka i załogżycielka kobiecego zespołu The Riddle. Absolwentka Szkoły Muzycznej I st. w Krakowie w klasie
gitary klasycznej. Pasjonatka muzyki zarówno muzyki klasycznej, jak i mocniejszych brzmień. Poza muzyką interesuję się
sportem, z którego czerpię energię na życie. Tegoroczna maturzystka :)

 

 

 

Sabina2

 

Sabina Lebiest – gitara
Nazywam się Sabina, mam 22 lata. Pochodzę z pod Krakowa, gram na gitarze 8 lat. Interesuję się muzyką, rysunkiem, tatuażem oraz kulturą japońską.

 

 

 

Agata2

 

Agata Bargiel – wokal
Śpiewem i głosem pasjonuję się od 15 lat, zarówno wymiarze performatywnym, lecz przede wszystkim frapujący jest dla mnie temat komunikacji, poprawy jakości życia w aspekcie ekspresji i wolności werbalnej. Od 2011 roku zajmuje się pracą z głosem jako instruktor głosu w sytuacjach szkoleniowych, uniwersyteckich, grupach artystycznych i rozwojowych. Łącząc metody jogi, teatru fizycznego, praktycznej wiedzy emisji głosu oraz podstaw terapii głosem. Prowadzę autorski kurs uwalniania głosu” Głos Ciała”, treningi na głos, a także sesje improwizacyjne. Rozwijam swoją pasję do masażu, prowadząc sesje kąpieli w głosie.
Jestem w trakcie Studium Psychoterapii Procesu. Pracuję w Krakowie, najchętniej jednak na łonie natury, w okolicach skąd pochodzę i innych miejscach z daleka od zgiełku miasta.

 


Natalia2

 

Natalia Krząkała – perkusja
Witam serdecznie, mam 15 lat i mieszkam w Mikołowie. Gram na perkusji 4 lata, lubię rożne gatunki muzyki najbardziej odpowiada mi pop ale gram również funk, rock sięgając czasem po mocniejsze brzmienia. Obecnie chce szlifować jazz. Biorę udział w różnych warsztatach perkusyjnych, poznałam tam Agnieszkę Trzeszczak, Tomasza Łosowskiego i Petera Szendofi (który zaprosił mnie do Budapesztu na lekcje gdzie wyniosłam dobre rady). Staram się zdobyte wiadomości przenieść do muzyki a dokładnie na perkusję. Wystąpiłam także w kilku zawodach perkusyjnych np. (ogólnopolska gra na zestawie perkusyjnym w Opolu) udało mi się nawet zająć w 2013, 2014 roku 3 miejsca. Moim marzeniem jest wyjechać do USA a dokładniej Nowego Jorku do szkoły Drummers Collective gdzie mam okazję jechać gdyż zostałam zaproszona przez dyrektora szkoły. Jeśli wszystko pójdzie w dobrym kierunku to będę tam już w czerwcu na miesięcznej nauce, a tuż po zakończeniu liceum na dłużej, Ponieważ chce się doskonalić i rozwijać w tym kierunku aby w przyszłości żyć z muzyki.

 

Wolontariuszki obozu

Iza_Palinska

 

Iza Palińska
feministka, publicystka, kulturoznawczyni skupiona głównie na zagadnieniach płci kulturowej. Zawodowo związana ze Śląskiem i Szlakiem Zabytków Techniki województwa śląskiego, prowadzi firmę turystyczno-eventową Rajza[www.rajza.com.pl]. Przewodniczka beskidzka, czas wolny najchętniej poświęca różnym rodzajom aktywności fizycznej i górskiej jak trekking, wspinaczka, bieganie, taternictwo jaskiniowe.

 

 

Wania2

 

Anna Włodarczyk (Wania)
Jak była dzieckiem interesowała się muzyką, więc rodzice posłali ją do lokalnego chóru kościelnego. Szczęśliwie później tata nauczył ją grać na gitarze piosenkę Breakoutu „Gdybyś kochał hej”. Fajnie, gdyby wtedy były obozy rockowe dla dziewczyn….
W 2011 poznała organizatorki szwedzkiego Rock Campu Popkollo i pomagała im w organizacji weekendu dla kobiet Popkollo Madame w Sztokholmie. Uwielbia stary Maanam, chorały gregoriańskie. Zaczęła fascynować się śpiewem operowym. Czasami śni jej się, że śpiewa z nut.

 

 

 

małgo2

 

Małgo Grygierczyk
Z zamiłowania do sztuk wizualnych, ukończyłam fotografię na łódzkiej filmówce i od lat jestem związana z Miesiącem Fotografii w Krakowie, koordynując wydarzenia festiwalowe. Kiedy mogę- podróżuję. Kocham Islandię. Tak się złożyło, że gram i śpiewam punk rocka w zespole Ciocia Stefa ;). (fot. Łukasz Kuś).

 

 

 

 

Prowadzące warsztaty antydyskryminacyjne

basia

Barbara Rostek
Związana z organizacjami pozarządowymi w obszarze edukacji obywatelskiej, globalnej i antydyskryminacyjnej. Trenerka i edukatorka. Absolwentka Specjalistycznej Szkoły Facylitacji Społecznej na rzecz Przeciwdziałania Dyskryminacji organizowanej przez Towarzystwo Edukacji Antydyskryminacyjnej. Odbywała staż w biurze UNHCR na Cyprze, gdzie pracowała przy projekcie dla dzieci imigrantek i uchodźczyń, dzięki któremu kobiety mogły powrócić na rynek pracy. Twórczyni projektu z zakresu edukacji globalnej: „Planeta Kobieta, czyli Lankijki same o sobie”, w którym przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich w Polsce poznawały historie kobiet żyjących na Sri Lance.

 

Hania2

 

Hanna Zielińska
Trenerka, animatorka kultury, edukatorka. Ukończyła kulturoznawstwo w Instytucie Kultury Polskiej UW. Absolwentka Akademii Treningu Antydyskryminacyjnego w Krakowie. Członkini Stowarzyszenia Praktyków Kultury i Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej oraz zespołu trenerskiego Fundacji Forum Dialogu. Pracuje przy projektach z obszaru dialogu międzykulturowego, równości płci i przeciwdziałania wykluczeniu. Autorka i redaktorka publikacji poświęconych tym zagadnieniom. Interesują ją działania animacyjne i antydyskryminacyjne
realizowane na styku kultur oraz język jako narzędzie zmiany. Prywatnie amatorka fotografii, podróży i literatury non-fiction.

 

 

 

Dokumentacja obozu
Martyna1Martyna Tokarska
Wiedźma, dokumentalistka. Ur. 1988, ekofeministka lubiąca tematyzować prywatność ludzi i innych zwierząt. Zajmuje się sztukami wizualnymi, aktualnie kręci, montuje oraz pisze swój dyplom magisterski.